en çok tercih edilen kombi markaları

En Çok Tercih Edilen Kombi Markaları

Doğalgaz adı verilen yakıt ile ısıtma işleminin gerçekleştirilmesi için ve sıcak su elde edilmesi için öncelikle kombi cihazı kullanılması gereklidir. Bu kullanımı gerçekleştirmek için bir mühendislik firması üzerinden hizmet alınarak önce kombi tesisatı kurulumu gerçekleştirilir. Bu tesisat, kombi cihazı ile birlikte su tesisatı, doğalgaz tesisatı ve elektrik tesisatı birleşimi sayesinde bir kalorifer ve sıcak su dolaşım sistemi oluşturur.

Kombi kullanımı için tesisat çalışması gerçekleştirilecek ise kombi markaları arasında ürün seçimi yapıldıktan sonra tesisat uygulaması yapılır. Zira kombi tesisatı markaya bağlı olmadan standartlara bağlı şekilde gerçekleştirilen bir uygulamadır. Standartlar her şehirde doğalgaz dağıtım şirketi tarafından belirlenir ve mühendislik firmaları tarafından bu standartlar uygulanarak öncelikle proje sonra uygulama sağlanır.

Firmalar tarafından uygulama gerçekleştirmeden önce müşterilere kombi markaları konusunda öneriler gerçekleştirilebilir. Kullanıcılar bu markalar arasında bütçelerine ve kullanım kalitesi isteklerine göre seçim gerçekleştirebilir. Bu konuda Türkiye’de yer alan birçok farklı marka konusunda; Daikin, Viessmann, Bosch, Termoteknik, ECA, Baymak, Buderus, Demirdöküm, Beko, Ferrolli, İmmergas, Arçelik, Alarko, Vaillant, ve Ariston gibi birçok farklı marka yer almaktadır.

Kombi Fiyatları Markaya Göre Değişir Mi?

Model açısından düşünüldüğünde kombi sistemlerinde yoğuşmalı kombi adı verilen sistemler yer alır. Bu sistemlere bağlı bir şekilde markalar tarafından ortaya koyulan ürünlerde kombi fiyatları değişim gösterir. Her ne kadar aynı kaliteyi ve kullanım sistemini gösterdiği düşünülse dahi markalar arasında kalite farklılıkları ve garanti farklılıkları gibi konular fiyatlarda değişim oluşturur.

Kombi Fiyatları Karşısında Hangi Noktalar Göz Önünde Bulundurulmalıdır?

Markalar arasında seçim gerçekleştirirken ve kombi çeşitleri arasında seçim yaparken, kombi fiyatları karşısında bazı noktalar göz önünde bulundurulmalıdır. Ne kadar yakıt sarfiyatı sağladığı, ekstra özelliklerinin neler olduğu ve ne kadar yetkili servis imkanı sunduğu göz önünde bulundurulabilir.

Kombi arızalarında yedek parça ve bakım ücretlerinin ne kadar uygun olduğu unutulmamalıdır. Bakım ve onarım işlemleri gerçekleştiren servis firmasının talep ettiği ücretler araştırılabilir. Hatta yedek parça fiyatları ve yedek parçanın bulunma rahatlığı konusunda araştırma yapılabilir. Pirinç ve döküm parçalar ile üretilen kombiler daha sağlam olabilir. Yoğuşmalı sistemlerde full yoğuşmalı olmasına dikkat edilmelidir. Kombi cihazlarında tam güvenlik sistemleri olmalı ve depreme karşı dayanıklı bir sistem sunulmuş olmalıdır.

ÜCRETSİZ KEŞİF FORMU
  • ÜÇAY MÜHENDİSLİK'e ait tüm kampanyalardan telefon ve mail yolu ile haberdar olmak istiyorum