geçmişten günümüze kombi tesisatı ve kombi markaları

Geçmişten Günümüze Kombiler

Genellikle kombilerin teknik özellikleri aynı olmakla birlikte, son teknoloji ile birlikte kombi tesisatı, dijital kontrol paneli, yoğuşma teknolojisi, ful alev modülasyonu arıza uyarı sistemleri, dış hava sondası, oda termostadı, donmaya karşı koruma ve pompa sıkışmasına engel olma gibi ilave teknik özelliklerle sürekli geliştirilmektedir. İlk çıkan kombilerden sonra teknolojiye ayak uydurarak sürekli bir gelişim göstermiştir.

Kombi Nedir?

Son yıllarda doğalgaz ile ısınma yönteminin gelişmesinden sonra ev ve iş yeri gibi küçük ölçekli kapalı alanlardaki ısınma ve sıcak su ihtiyacını karşılamak için, DKP sac, alüminyum, bakır veya plastik malzemeden üretilen cihazlardır. Kombi bakımı kolay, hafif ve az yer kapladıklarından dolayı taşıması kolay, duvara asılan ve kullanımı kolay cihazlardır. Günümüzde popüler ısıtma cihazları arasında yer alan kombiler, hem ısınma ihtiyacını hem de sıcak su ihtiyacını karşılayan bir cihazdır. Kombilerin, bacalı, yoğuşmalı, hermetik ve yarı hermetik olmak üzere dört çeşidi vardır.

Kombi Tarihi

Kombi, teknolojik gelişmeler ışığında ilk olarak Johann Vaillant tarafından icat edilmiştir. Johann Vaillant ilk olarak şofbeni geliştirmiş ve bu cihazdan esinlenerek kombiyi icat etmiştir. Vaillant, Türkiye’de 1992 yılında kurulmuş ve hızla gelişimini devam ettirmiştir. Kombi, yaz kış kullanım tercihi olmuş ve özellikle rahat ve konforlu kullanımı ile birçok insan tarafından kullanılmaya başlamıştır.

Kombi Markaları

Türkiye’de satılan birçok kombi markası bulunmaktadır. Durum böyle olunca da insanların kombi seçiminde kafaları karışmaktadır. En iyi kombi markaları aşağıdaki gibidir;

  • Buderus; Almanya menşeli Buderus, yüksek verimli, tasarruflu, güvenilir ve yüksek yoğuşma verimine sahip bir markadır. Mevsimsel enerji verimliliği % 93 olan Hermetik tipi bir cihazdır.
  • Vaillant; Almanya menşeli Vaillant, yüksek ısı konforu ve düşük yakıt sarfiyatı, estetik görüntü ve geliştirilmiş teknoloji ile mevsimsel enerji verimliliği % 85 olan Hermetik tipi bir cihazdır.
  • Viessman; Almanya menşeli Viesman, enerji tasarrufu verimliliği yüksek, yüksek verimli pompa sayesinde elektrik enerjisi tasarrufu, düşük ses seviyesi ile mevsimsel enerji verimliliği % 90 olan Yoğuşmalı tip bir cihazdır.
  • Alarko; İtalya menşeli Alarko, estetik dizayn, % 100 enerji verimliliği, çevre dostu, düşük ses ile mevsimsel enerji verimliliği % 100 olan Yoğuşmalı tip bir cihazdır.
  • Baymak; Hollanda menşeli olan Baymak, düşük elektrik tüketimi, arıza teşhis sistemi ile mevsimsel enerji verimliliği % 109 olan Yoğuşmalı tip bir cihazdır.
  • Bosch; Almanya menşeli Bosch, ekonomik, üstün kaliteli, şık, küçük boyut, sessiz çalışma ve ergonomik olarak mevsimsel enerji verimliliği % 109 olan Yoğuşmalı tip bir cihazdır.
  • Demirdöküm; yerli olarak kurulmuş ancak Vaillant tarafından alınan Demirdöküm, düşük ayarda yüksek verim, kolay kullanım, düşük gaz tüketimi ile mevsimsel enerji verimliliği % 92,9 olan yoğuşmalı tip bir cihazdır.
  • Airfel; İtalya menşeli Airfel, kolay kullanım, estetik görünüm, yüksek verim ve yüksek tasarruf, düşük gaz tüketimi ile mevsimsel enerji verimliliği % 108 olan yoğuşmalı bir cihazdır.
  • ECA; yerli malı olan ECA, 17 farklı emniyet sistemi olan, tasarruflu, wifi ve uzaktan kontrol edilebilen, yüksek güvenlik ile mevsimsel enerji verimliliği % 107,5 olan yoğuşmalı bir cihazdır.
ÜCRETSİZ KEŞİF FORMU
  • ÜÇAY MÜHENDİSLİK'e ait tüm kampanyalardan telefon ve mail yolu ile haberdar olmak istiyorum