Doğalgazı Kim Açar

Kombi Doğalgaz Açım İşlemini Kim Yapar

Günümüzün en pratik ısınma yollarından biri olan doğalgaz pek çok evde yaygın olarak kullanılan seçenekler arasında yer alıyor. Ancak yeni bir ev satın alındığında, kombi taktırmak ve doğalgaz aboneliği açtırmak biraz uzun sürebilir.

Bu aşamaları kısaca açıklamak istersek, önce bir mühendislik şirketi ile anlaşarak, proje çizdirilmesi gerekiyor. Doğalgaz proje çizimi için mühendislik firmasının yetkili makine mühendisleri ve teknikerleri proje çizilecek olan meskene ücretsiz keşfe gelirler ve bilgisayar ortamında proje çizilir. Şirket, projeyi çizdikten sonra ilgili şehrin doğalgaz dağıtım merkezine gidilir ve onay süreci başlatılır.

Doğalgaz dağıtım merkezinden onay alındıktan sonra ev sahibi olarak kişinin gerekli evraklar ile başvurması ve abonelik açtırması gerekiyor. Hazırlanması gereken evraklara ilişkin notları, doğalgaz dağıtım şirketinin web sitesinden görülebilir. Evrak süreci de tamamlandıktan sonra doğalgaz sayacı kişiye emanet edilir ve randevu verilen tarihte görevli gelerek sayacı takar.

Abonelik açıldıktan sonra doğalgaz dağıtım şirketinden gelen görevli kombi düzeneğini kontrol eder ve herhangi bir aksaklık ya da sızıntı riskine karşı test yapar. Bu inceleme sürecinde şartelin kombinin altında olmamasına, açık balkonlarda kombi dolabının olması gibi şeylere dikkat edilir. Eğer kombi kullanımına dair herhangi bir sorun yoksa onay verir.

Kombi Elektrik Açma İşlemi

Doğalgaz açım işlemleri tamamlandıktan sonra sıra elektrik açtırma işlemine gelir. Kombi markası ile ilgili firmanın personeli gelir ve elektrik bağlantısını yapar. Sonrasında kombi kullanılmaya başlanır. Bu aşamada elektrik bağlantısı için asla kendiniz müdahale etmemelisiniz. Şayet kendini bağlantı yapar ya da yaptırırsanız ve kombi çalışmazsa, tüm emeğiniz boşa gidecektir. Çünkü ne ücretsiz onarım desteği alabilirsiniz, ne de paranız iade edilir. Kurallar gereği kombi firması, ancak elektrik bağlantısını kendileri yaparsa garanti belgesini imzalar.

Üçay Mühendislik olarak kombi projesi çizimi ve doğalgaz bağlatma süreçlerinde her daim siz müşterilerimize en yüksek kalitede hizmet vermekten mutluluk duymaktayız. Vakit ve nakit kaybı yaşamadan size özel çözümlerimiz ile sadece bir kaç gün içinde doğalgazınızı kullanıma uygun hale getiriyoruz.

ÜCRETSİZ KEŞİF FORMU
  • ÜÇAY MÜHENDİSLİK'e ait tüm kampanyalardan telefon ve mail yolu ile haberdar olmak istiyorum