turkish english

DOĞALGAZ TESİSATI

Doğalgaz Tesisat Fiyatı Almak İçin
Formu Doldurun
 • Ad Soyad*
 • Email*
 • Telefon*
 • İl*
 • İlçe*
 • Mesaj*
 • Üçay Mühendisliğe ait tüm kampanyalardan telefon ve mail yolu ile haberdar olmak istiyor musunuz?

Doğalgaz Tesisatı Nedir?

Doğalgaz tesisatı, binaların ya da yapıların ısınma ihtiyacının karşılanması amacıyla kurulan ısınma sistemine verilen isimdir. Doğalgaz ısıtma sistemi Türkiye’de en yaygın kullanılan sistemdir ve sıcak su ihtiyacını da karşılar.

Doğalgaz tesisatı, kolon tesisatı ve iç tesisat olarak ikiye ayrılır. Kolon tesisatı bina girişinde bulunan ana kesme vanasından daire girişindeki sayaç vanalarına kadar giden ve kaynaklı birleştirilmesi zorunlu olan tesisat bütünüdür. Doğalgaz iç tesisatı ise sayaçtan sonra başlayıp tüketici cihazlar dediğimiz (şofben, ocak, kombi, soba) cihazlara kadar olan tesisat bütünüdür. Doğalgaz tesisatı nedir daha detaylı öğrenmek için doğalgaz tesisatı nedir yazımızı inceleyin.

Doğalgaz Tesisatı Kimler Tarafından Yapılıyor?

Doğalgaz tesisatı, ilgili belediyeden onaylı iç tesisat yetkili firmalar aracılığıyla yapılabilir. Doğalgaz dağıtım şirketi:

Binaya kadar gelen doğalgaz hattı yoksa, hattın size ulaşmasını sağlar. Bağlantı için uygun iç tesisat projesi hazırlanması ve tesisatın kurallara uygun olarak döşenmesini denetler. Doğalgaz aboneliğiniz boyunca size gaz tedarik eder, yani her ay fatura oluşturarak size doğalgaz satışı yapar.

Doğalgaz Tesisatı Nasıl Yapılır?

Doğalgaz tesisatı, kolon tesisatı ve iç tesisat olarak ikiye ayrılır. Doğalgaz tesisatı gaz dağıtım şirketlerinden onaylı ve sertifikalı firmalar tarafından yapılmaktadır. Doğalgaz tesisatı yapımı iki kısımdan oluşur. İlk aşama proje aşaması, ikinci aşama ise tesisatın döşenmesidir. Gaz dağıtım şirketlerine onaylatılan doğalgaz tesisatı projeniz doğrultusunda imalatınız gerçekleştirilir.

Doğalgaz tesisatı yapmak için firmamız doğalgazı evlere, iş yerlerine, fabrikalara kullanılabilir bir aşamaya getirerek sunar. Doğalgaz tesisatı müşteri memnuniyeti göz önünde bulundurularak projeye uygun şekilde ve kaliteli malzemelerle birlikte, teknik donanımlı ve sertifikalı ustalarımız tarafından nihai tüketiciye anahtar teslimi yapılır.

Gaz açma yetki belgesine sahip mühendislerimizin hazırlamış olduğu projeler, yetki belgeli teknisyenlerimiz tarafından temiz bir çalışma, estetik görünüm ve müşterilerimizin istekleri göz önünde bulundurularak hayata geçirilir.

Doğalgaz Tesisatı Fiyatları

Doğalgaz tesisatı fiyatlarını aşağıdaki şekillerde öğrenebilirsiniz;

 • Sayfada yer alan formu doldur.
 • 444 82 29 nolu hattan bize ulaş.

Ayrıca bize ulaştığında, taksitle ve senetle doğalgaz tesisatı ödeme imkanları hakkında bilgiye ulaşabilirsin.

 • ÜÇAY MÜHENDİSLİK DOĞALGAZ TESİSAT KAMPANYASI

  ÜÇAY MÜHENDİSLİK DOĞALGAZ TESİSAT KAMPANYASI

 • ÜÇAY MÜHENDİSLİK PANDEMİ ÇALIŞMA MODELİMİZ

  ÜÇAY MÜHENDİSLİK PANDEMİ ÇALIŞMA MODELİMİZ

DOĞALGAZ TESİSATI HAKKINDA MERAK ETTİKLERİNİZ

Doğalgaz Nedir?

Doğal gaz, %95 metan, az miktarda da etan, propan atom, bütan ve karbondioksitten oluşan bir gazdır. Doğal gaz renksiz, kokusuz, nemsiz ve havadan hafif bir gazdır. Kimyasal yapısının basit olması nedeniyle yanma işlemi kolaydır ve tam yanma gerçekleşir. Bundan kaynaklı duman, is, kül ve kurum oluşturmaz. Yanması en kolay ayarlanabilen ve yanma verimliliği en yüksek olan yakıt, doğal gazdır.

Endüstriyel Doğalgaz Tesisatı Nedir?

Endüstriyel doğalgaz tesisatı sistemleri, genellikle sanayide kullanılan doğalgaz tesisatı biçimidir. Endüstriyel doğalgaz tesisatı sanayi tarzı kullanılan binalar için yapılmaktadır. Konut dairelere yapılan doğalgaz tesisatı sistemlerinden farklı olarak çok daha büyük çaplıdır.

Bina İçi Doğalgaz Tesisat Nedir?

Bina içi doğalgaz tesisatı, gaz şirketine ait servis kutusundan başlayıp doğal gaz tüketim cihazlarına kadar olan tesisat bütünüdür.

Yetkili firmalar tarafından servis kutunuzdan kullanacağınız cihazlara (kombi, ocak, şofben, soba) kadar olan doğalgaz tesisatınızın projelendirilip imal edilmesiyle oluşan tesisattır. Bina içi doğalgaz tesisatı hakkında daha detaylı bilgi için bina içi doğalgaz tesisatı nedir yazımızı ziyaret edin.

Doğalgaz Ana Kolon Tesisatı Nedir?

Ana kolon tesisatı, bina girişindeki ana kesme vanasından başlayarak sayaç girişlerindeki vanalara kadar olan boru hattı ve bu hatta kullanılan elemanlar bütünüdür. Kolon tesisatlarında kaynaklı bağlantı zorunludur.

Yetkili firma tarafından projesi hazırlatılıp, gaz dağıtım şirketine onaylatıldıktan sonra, projede belirtilen boru çaplarına uygun olarak döşenmelidir. Doğalgaz kolon tesisatı hakkında detaylı bilgi için doğalgaz kolon tesisatı yazımızı inceleyin.

Mobil Sistem Doğalgaz Tesisatı Nedir?

Mobil doğalgaz tesisatı, kollektörlü sistem olarak da adlandırılır. Mobil sistemde ısıtıcı cihazdan kollektöre tek bir kalörifer hattı çekilir. Kollektörden radyatörlere dağıtım yapılır. Her radyatöre kollektörden bir gidiş ve bir dönüş hattı çekilip iki borulu sistem olarak da adlandırılır.

Doğalgaz Tesisatı Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Doğalgaz tesisatı fiyatları, her dairenin planlaması, büyüklüğü ve bulunduğu cephe farklılık gösterdiği için konusunda uzman yetkili firma personellerinin evinize yapacağı keşif sonrasında belirlenir.

Evinizin cephesine, konumuna ve bina yalıtımınıza göre odalarınızın ısı kaybı değeri hesaplanarak evinize en uygun radyatör metrajı ve ısıtma kapasitesine bağlı olarak kombi belirlenir. Bu çözümler esnasında bütçeniz ve görüşlerinizi dikkate alarak ÜÇAY Mühendislik olarak ücretsiz keşif uygulamamız ile yuvanızı her daim sıcak tutacak sonuç belirlenir ve siz değerli müşterilerimize sunulur.

Doğalgaz Tesisatı Yaptırmak İçin Neler Gereklidir?

Binanızın önünde gaz dağıtım şirketi tarafından koyulan bir servis kutusu var ise ilk önce gaz dağıtım şirketine aboneliğinizi gerçekleştirip daha sonra gaz dağıtım şirketi tarafından yetkilendirilmiş firmalara başvurarak doğalgaz tesisatınızı yaptırabilirsiniz.

Servis kutunuz yok ise doğalgaz tesisatı yaptırmak için sokağınızda doğal gaz dağıtım şirketinden hat bağlantısı talep edilir. Talep halinde tüketiciye doğal gazı ulaştırmak dağıtım şirketinin görevidir. Bu işlemin yapılması için bağlantının teknik açıdan mümkün olması gerekir. Bu bağlantının ardından yetkili firmalar aracılığıyla kolon ve iç tesisatınızın montajı yapılır.

Doğalgaz Tesisatı Nasıl Olmalı?

Doğalgaz tesisatı konutunuzdaki cihazlara en kısa güzergahtan ve gaz dağıtım şirketlerinin şartnamelerine uygun olarak götürülmelidir.
Doğalgaz tesisatında aşağıdaki noktalara dikkat edilir:

- Gaz boru bağlantıları yanmaya karşı emniyetli olmalıdır.
- Gaz boru bağlantılarının taşıyıcı kısımları (kelepçeler, konsollar) yanmayan malzemeden yapılmalıdır.
- Gaz boruları, ulaşılması güç kapalı hacimler içinden, söz gelişi kanal vb. geçirilmemelidir.

Doğalgaz Tesisatında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Öncelikle güvenli bir şekilde doğalgaz tesisatı yaptırmanız ve doğalgaz kullanımına başlamak için bu alanda uzman olup profesyonel hizmet veren firmalara yaptırmanız en doğrusu olacaktır.

- Doğalgaz tesisatınızdaki boruların erişimi kolay olmalı ve tesisat her daim görünür yerlerden geçirilmelidir.
- Bağlantı noktaları dişli tesisat ise; sızdırmazlık macunu ve ketenle kaplanmalıdır. Kaynaklı tesisat ise kaynak bölgelerine dikkat edilmelidir.
- Doğalgaz tesisatınızda kullanılan çelik boruların tehlike anında hemen müdahale edilebilmesi için erişilebilir yerlerden geçirilmesine son derece dikkat edilmelidir.
- Borular kelepçeler yardımı ile yüzeye sabitlenmeli, elektrik tesisatlarına uzak geçirilmesine dikkat edilmelidir.
- Bölgenizdeki gaz dağıtım şirketinin şartnamelerine ve belirlediği kurallara uyularak doğalgaz tesisatı döşenmelidir.

En Ucuz Doğalgaz Tesisatını Nereden Yaptırabilirim?

Daire planlamaları farklılık gösterdiği için tesisatlardaki işçilik ve kullanılan malzeme tutarına göre fiyatlar değişkenlik gösterebilir. Sizler de eviniz için en uygun doğalgaz tesisatında üstün hizmet almak için ücretsiz keşif uygulamamızdan yararlanabilirsiniz.

Doğalgaz Tesisatı İçin Nasıl Ödeme Yapabilirim?

Doğalgaz tesisatı ödemesini 18 aya kadar varan taksit imkânıyla yapabilirsiniz. Ayrıca doğalgaz tesisatı fiyatları hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

Doğalgaz Tesisatı Borusu Nasıl Olmalı?

Doğalgaz boruları gaz tesisatına uygun standartlarda üretilmiş çelik borular olmalıdır. Bu borular sızdırmazlık, yangın, korozyon gibi faktörler göz önüne alınarak üretilmiş çelik borulardır.

Doğalgaz boruları hakkında detaylı bilgi için doğalgaz borusu nedir yazımızı ziyaret edin.

Doğalgaz Boruları Nereden Geçmeli?

Doğalgaz borularının açıkta, görülebilecek ve ulaşılabilecek noktalardan geçirilmesi son derece önemlidir. Doğalgaz borusu elektrik hatlarına yakın olmamalıdır. Bunlara ilave olarak bacalardan, asansör boşluklarından, havalandırmalardan, asma tavan içlerinden geçirilmemelidir.

Doğalgaz Tesisatında Hangi Malzemeler Kullanılır?

Doğalgaz tesisatında kullanılan malzemeleri aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz:

- fittings malzemeler
- vanalar
- çelik borular
- esnek bağlantı elemanları
- kelepçeler
- deprem emniyet sistemleri

Doğalgaz Tesisatı Ne Kadar Sürer?

ÜÇAY Mühendislik her biri alanında uzman kadrosu ile doğalgaz tesisatınızın montajını bir günde sizlere teslim etmektedir.

Doğalgaz Tesisatı Ücreti Ne Kadar Tutar?

Doğalgaz tesisatının fiyatları, dairenin büyüklüğüne, baktığı cepheye, bulunduğu kat sayısına, yalıtımına göre değişkenlik gösterir. Bahsettiğimiz etkenlere göre radyatör metrajı, kalorifer ve doğalgaz boru metrajı, kombi kapasitesi belirlenir. Bu sebeplerden dolayı doğalgaz tesisatı fiyatı her daire için değişkenlik gösterebilir. 444 82 29 nolu numarayı arayarak ücretsiz keşif talebinde bulunup sizde eviniz için en uygun doğalgaz tesisat fiyatını alabilirsiniz.

Doğalgaz ve Tesisatı Teknolojisi Ne İş Yapar?

Doğalgaz ve tesisatı teknolojisi bölümü okunduktan sonra ‘Doğalgaz Teknikeri’ unvanı alınır. Isıtma sistemlerinin kurulumu ardından tesisatların ve sistemlerin bakım ve onarımı, makine mühendislerinin yanında tesisat ve projenin incelenmesi ve imalat sürecinde makine mühendislerine yardımcı olma görevini yapar.

Neden ÜÇAY Mühendislik ‘ten Doğalgaz Tesisatı Yaptırmalıyım?

Firmamız, doğalgaz tesisatınızı müşteri memnuniyeti göz önünde bulundurularak teknik şartnameye uygun bir şekilde alanında uzman personellerimiz ve sertifikalı ustalarımız tarafından siz değerli müşterilerimizin kullanımına sunar.

DOĞALGAZ HİZMETLERİMİZ

 • telefon
  Telefon
 • Üçay Mühendislik adres
  Adres (Genel Merkez)
  Cevizli Mah. Zuhal Cd. Mazaya Ritim İstanbul A3 Blok K:32 D:169 34846 Maltepe/İstanbul
 • Üçay Mühendislik mail
  Mail
Whatsapp
whatsappWhatsapp