Firmamız Doğalgaz Mühendislik hizmetleri kapsamında; doğalgaz tesisatı, bireysel ısınma sistemleri, merkezi ısıtma sistemleri, ısı pompası sistemleri, güneş enerjisi sitemleri ve radyant sistemleri gibi birçok alanda hizmetimiz vermektedir. Türkiye çapında geniş şube ve hizmet ağına sahip firmamız; Üçay Mühendislik, Doğalgaz Taahhüttün de Türkiye’de bir ilk olan Şubeleşerek Kurumsal hizmeti amatör ruh ile müşterilerine ulaştırmayı gerçekleştirmiştir.

Kurulduğu yıldan itibaren her yıl Türkiye çapında en çok Doğalgaz Taahhüt işi yapan firma olarak Liderliğini devam ettirmektedir.

Liderliğin vermiş olduğu bu büyük sorumluluk %100 müşteri memnuniyeti ilkesini firma kültürü haline getirmiştir.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Doğal gaz nedir?
%95 metan, az miktarda da etan, propan atom, bütan ve karbondioksitten oluşan renksiz, kokusuz ve havadan hafif bir gazdır.
Doğalgaz tesisatı nedir?
Doğalgaz tesisatı ev ve iş yerlerinin ısınma ihtiyacının karşılanması amacıyla kurulan ısınma sistemine verilen isimdir.
Doğalgaz tesisatı nasıl yapılır?
Doğalgaz tesisatı, doğal gaz şirketinden onaylı olan yetkili tesisat firmaları tarafından yapılır.
Doğalgaz tesisatı fiyatları nasıl belirlenir?
Konusunda uzman mühendislerin yapacağı keşif sonrasında evinizin cephesine, konumuna ve bina yalıtımınıza göre odalarınızın ısı kaybı değeri hesaplanarak evinize en uygun radyatör ve kombileri belirliyoruz.Bu çözümler esnasında bütçeniz ve görüşlerinizi dikkate alarak size özel fiyat teklifimizi belirliyoruz.
Doğalgaz tesisatı yaptırmak için neler gereklidir?
Sokağınızda dağal gaz dağıtım şirketinden hat bağlantısı talep edilir. Talep halinde tüketiciye doğal gazı ulaştırmak dağıtım şirketinin görevidir. Bu işlemin yapılması için bağlantının teknik açıdan mümkün olması gerekir.
Doğalgaz tesisatı nasıl olmalı?
Gaz boru bağlantıları yanmaya karşı emniyetli olmalıdır. Gaz boru bağlantılarının taşıyıcı kısımları (kelepçeler, konsollar) yanmayan malzemeden yapılmalıdır.Gaz boruları, ulaşılması güç kapalı hacimler içinden, söz gelişi kanal vb geçirilmemelidir.
Doğalgaz tesisatında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?
Tüm tesisat elemanları sızdırmazlık ilkesine riayet edecek şekilde uygulanmalı, amacına uygun plastik esaslı sızdırmazlık malzemeleri ile sızdırmazlık macunu kullanılmalı, tüm malzemeler TS EN 751-2 standardına uygun olmalıdır. Gaz taşıyıcı borular çelikten yapılmalı, bu borular binaya gerektiği durumlarda kolayca ulaşılabilecek ve müdahale edilebilecek bir noktadan girmelidir. Ana gaz boru ve vanasının darbe görmeyecek şekilde monte edilmiş ve muhafaza altına alınmış olması gerekir.
Endüstriyel doğalgaz tesisatı nedir?
Endüstriyel Doğal Gaz Tesisatı Sistemleri, Genellikle sanayide kullanılmaktadır. Doğalgaz, yer kabuğunun derinliklerinde bulunan fosil temellir bir tür yanıcı petrol türüdür. Doğalgazın büyük bir kısmı metan gazından oluşmaktadır. Doğalgazın metan gazı dışındaki bileşenleri ise etan, bütan ve propan gazlarıdır. Endüstriyel Doğalgaz Tesisatı, sanayi tarzı kullanılan binalar için yapılmaktadır. Endüstriyel Doğalgaz tesisatı, konut dairelere yapılan doğalgaz tesisatı sistemlerinden farklı olarak çok daha büyük çaplıdır.
Doğalgaz bina içi tesisat nedir?
Doğalgaz Bina Bağlantı Hattı,yetkili tesisatçının görev ve sorumluluğu servis kutusundan başlayıp en son cihaz bağlantısına kadar olan gaz boru hattıdır.
Doğalgaz ana kolon tesisatı nedir?
Bina girişindeki ana kesme vanasından başlayarak sayaç girişlerindeki vanalara kadar olan boru hattına “ana kolon tesisatı” adı verilir. Kolon tesisatlarında kaynaklı bağlantı zorunludur.
whatsappWhatsapp