doğalgaz borusu genel özellikleri

Doğalgaz Borusu Genel Özellikleri

Doğalgaz tesisatlarının kullanılır hale gelebilmesi için öncelikle bir boru tesisatı döşenmesi ve kontrolden geçirilmesi gereklidir. Bu boru tesisatı kurulumunu başlatabilmek için de özel olarak doğalgaz borusu kullanımı tercih edilir. Su tesisat borusu ve atık su tesisatı gibi noktalarda kullanılan boru ürünleri yerine doğalgaz hatları için kullanılan boru ürünleri farklı bir yapı gösterir. Bu yapı gereği ürünlerin özellikleri de diğer ürünlere göre farklıdır.

Gerek yeraltı döşemelerde gerek bina içi tesisatlarda veya yapılarda kullanılan borularda deprem, toprak kayması veya yangın gibi tehlikelere karşı dahil dayanabilecek bir sağlamlıktadır. İçlerinden geçen doğalgaz yapı gereği patlayıcı bir özelliğe sahip olduğundan dolayı sızdırmaz ve yüksek teknoloji ile dayanıklılık gösteren boru üretimleri gerçekleştirilir. Özellikle yeni nesil ürünler tamamen bu noktalara dikkat edilerek yüksek sağlamlık ile üretilmektedir.

Doğalgaz Borusu Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Kullanılacak alan veya tesisat gibi noktalara göre doğalgaz borusu fiyatları belirlenirken ürünün kalınlığı, boyutları ve markası gibi noktalar değişiklik oluşturulabilir. Çünkü bu noktaların her biri güvenlik ve kullanım alanı açısından değişim oluşan noktalardır. Bu ürünlerin fiyatları normal tesisat borularına göre biraz daha yüksek bir noktada görülebilir. Çünkü bu ürünlerde üretim işlemi diğer tesisat borularına göre biraz daha zahmetli ve teknoloji gerektiren bir işlemdir.

Doğalgaz tesisat borularının üretimi sırasında çok yüksek bir hassasiyet gösterilir ve metraj ölçülerine göre üretim gerçekleştirilir. Ayrıca dış etkenlerden etkilenmemesi için özel bir malzeme ile kaplama işlemi gerçekleştirilir. Boruların iç kısmında çapak alma işlemi gerçekleştirilir ve dış kısmı kaplama yapılarak kullanıma sunulur.

Doğalgaz Borusu Fiyatları Ebatlar İle İlişkilidir?

Genellikle piyasada birçok farklı marka üzerinden temin edebileceğiniz bu ürünlerde fiyatlar çoğu zaman ebatlar ile ilişkilidir. Yani doğalgaz borusu fiyatları konusunda ürün temin edeceğiniz marka size farklı ebatlara göre fiyat belirlemesi yapacaktır. Genellikle standart üretim 6metre üzerinden yapılır(taşıma kolaylığı için). Özel talepler doğrultusunda üretilen her parça santimetre hesaplarına göre hazır hale getirilir ve genellikle çok uzun boylar üzerinden kesim yapılarak kullanım sağlanır.

ÜCRETSİZ KEŞİF FORMU
  • ÜÇAY MÜHENDİSLİK'e ait tüm kampanyalardan telefon ve mail yolu ile haberdar olmak istiyorum