kombi bakımı ne zaman yapılmalı

Kombi Bakımı Ne Zaman Yapılmalıdır?

Hayatımızı kolaylaştıran ve ev yaşantımızı daha yüksek seviyelere çıkaran ısınma, sıcak su ve mutfak ihtiyaçlarımızı karşılayan cihazlar kombiler gerçekten kurtarıcı olarak nitelendirilebilecek teknolojik ürünlerdir. Kombi kullanımı sayesinde istediğimiz her an 3-4 saniye içerisinde sıcak suya erişe bilirlik bir nimet. Fakat bu cihazların verimli ve randımanlı çalışabilmesi için periyodik kombi bakımlarını yaptırmak oldukça önemlidir.

Periyodik Kombi Bakımı Nedir?

Periyodik kombi bakımı belirli aralıklarda ürünün ihtiyacına göre uzman kişilerin kontrolünden geçmesi ve problemlerin giderilmesi işlemlerinin tümüdür diyebiliriz. Kombi tesisat bakımı da bu işlemlerin içinde yer almaktadır. Çünkü kombinizin çalışmasını ve verimliliğini tesisatın ve cihazın parçalarının durumu doğrudan etkilemektedir.

Kombi bakımında dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır.  Bu hususların en önemlisi belki de temizleme ve bakım işlemlerinin tümünün profesyonel bir uzman tarafından yapılmasıdır. Aksi takdirde bu işlemlerden randıman almak pekte mümkün değildir. Hatta bu işlemlerin bilinçsiz bir şekilde yapılması tehlikeli durumlara yol açabilmektedir. Kullandığınız kombi markaları genellikle anlaşmalı veya kendilerine ait kombi bakım servisi hizmeti de sunmaktadır ve garanti kapsamındaki işlemlerin geneli çok uygun fiyatlara yapılabilmektedir.

Kombi Bakımı Ne Sıklıkla Yaptırılmalıdır?

Kombi bakımı en az yılda bir kere yaptırılmalıdır. Yetkili bir kombi servisi çağırarak işlemler gerçekleştirilebilir. Kombi bakımın da 1 yıllık periyodik bakımlar tavsiye edilmektedir. Periyodik bakımı yapılan kombilerin yıl içerisinde problem çıkartma olasılığı çok düşüktür ve daha verimli bir şekilde çalışırlar.

ÜCRETSİZ KEŞİF FORMU
  • ÜÇAY MÜHENDİSLİK'e ait tüm kampanyalardan telefon ve mail yolu ile haberdar olmak istiyorum