Panel Radyatör Nedir

Panel Radyatör Nedir, Nerelerde Kullanılır?

Panel Radyatör Nedir?

İçerisinden geçen sıcak suyu ve buharı dışarıya direkt olarak ileten ve bu iletmiş olduğu ısıyı da uzun süre koruması istenen ve bu nedenle tercih edilen ısınma araçlarıdır. Panel radyatörler döküm radyatörlere nazaran çok daha kolay imal edilir, montajı ve kullanımı da son derece kolaydır. Diğer radyatör türlerine göre de uygun fiyatlıdır fakat döküm radyatörlere göre dayanıklılığı daha azdır. Günümüzde neredeyse her evde panel radyatör kullanılmaktadır. Panel radyatörlerin fiyatının hem uygun olması hem de kolayca kurulabiliyor olması çokça tercih edilmesine sebep olmuştur. Panel radyatörlerin çeşitleri arasında en çok tercih edilen türü kanat kanal panel yani pkkp (panel-kanat-kanat-panel) türüdür.

Panel radyatörlerin çok hızlı bir şekilde ısınması ve çok hızlı bir şekilde soğuması nedeniyle ısı koruma açısından döküm radyatörlerden sonra gelmektedir.

Radyatör nedir öğrenmek ve fiyatları hakkında bilgi almak için radyatör nedir yazımızı ziyaret edin.

Panel Radyatör Özellikleri Nelerdir?

  • Bu tür radyatörler genel olarak düz ya da dalgalı levhalardan meydana gelir.
  • Ön ve arka yüz kısımları radyatörü oluşturacak bir şekilde punta ya da benzer bir kaynak işlemi ile birleştirilir.
  • Çoğunlukla ön kısımları düz bir şekilde olup, arka kısımları düz ya da düzlemsel kanatlı olmaktadır.
  • Ön kısımları ısı geçişinden dolayı ışınımlı olurken, arka kısımları da ısı geçişi taşınımlı olmaktadır.
  • Kolaylıkla imal edilir ve montajı oldukça kolaydır.
  • Diğer radyatör türlerine göre daha ucuzdur.
  • Çok çabuk ısınır ve çok çabuk soğur.

Panel Radyatör Tipleri Nelerdir?

Standart Panel Radyatörler: Bu panel türü 5 farklı tipte (10-P, 11-PK, 21-PKP, 22-PKKP, 33-DKEK), 5 farklı yükseklikte (300,400,500,600,900 mm) ve 400 mm’den 3000 mm’ye kadar 27 değişik uzunlukta imal edilmektedir. Yüksek basınç dayanımı, su hacminin düşüklüğü sayesinde de tasarruf ve yüksek performans sağlar.

Kompakt Panel Radyatörler: Kompakt panel radyatörler, diş ve dönüş bağlantısı nedeniyle yandan ve termostatik kontrol imkânı ile alttan bağlantı niteliğine sahiptir. Bu radyatörler çift taraflı kullanım özelliğine sahiptir.

Ventil Garnitürlü Panel Radyatörler: Bu tür radyatörlerde ventil, radyatör içinde monte edilip plastik kapak takılır. Bu plastik kapaklar sayesinde de radyatörlerin sıcaklığı otomatik olarak kontrol edilir.

Panel Radyatör Nerelerde Kullanılır?

Panel radyatörler ev, ofis, iş yeri, okul gibi yerlerde kullanılırlar. Bu radyatör türleri temizlik ve bakıma gereksinim duyarlar. Düzenli olarak temizliği ve bakımı yapılmayan radyatörleriniz iyi ısıtmaz ve ondan istenilen verimi alamazsınız. Bu nedenle panel radyatörlerinizin temizliğini düzenli olarak yapmalısınız.

Genel içinde yayınlandı
ÜCRETSİZ KEŞİF FORMU
  • ÜÇAY MÜHENDİSLİK'e ait tüm kampanyalardan telefon ve mail yolu ile haberdar olmak istiyorum