Doğalgaz Tesisatı Nedir?

Uzun yıllardır tüm yaşam alanlarında kullanılmakta birlikte son dönemlerde kullanımı yaygınlaşan doğalgaz hizmetleri  alanında uzman kişiler tarafından yapıldığında oldukça sağlıklı ve ekonomik bir yakıt kaynağıdır.

Doğalgaz Hakkında Genel Bilgi

Fosil yakıtlar grubu içerisinde değerlendirilen doğalgaz; renksiz, kokusuz ve havadan hafif bir gazdır. Özellikle son dönemlerde yaygınlaşan; evlerde, iş yerlerinde ve daha pek çok yaşam alanlarında tercih edilen bu yakıt türü, hem ekonomik hem de güvenilir olması sebebiyle insan yaşamının önemli bir parçası haline gelmiştir. Mutfak ocaklarında kullanılmasının yanı sıra ısınma, sıcak su sağlama ve sanayide üretim amacıyla kullanılmaktadır. Bu sebeple Türkiye’nin elektrik ihtiyacının büyük bir kısmı doğalgazla çalışan santraller tarafından karşılanmaktadır.

Doğalgaz Tesisatı Bölümleri

Uzun yıllardır tüm yaşam alanlarında kullanılan doğalgaz, en etkili olan ve en çok tercih edilen yakıt türüdür. Sağlıklı ve güvenilir bir kullanım için doğalgaz tesisatı mutlaka alanında uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Yapılan tesisat ise farklı bir kaç bölümden oluşur. Bu bölümler arasında ana vana, dağıtım borusu, kolon borusu, sayaç bağlantı hattı, tüketim hattı, ayırım hattı ve cihaz bağlantı hattı bulunur. Her bir bölümün işçiliği titiz ve hassas bir çalışma gerektirir.

Doğalgaz Tesisatı Nasıl Yapılır?

Doğalgaz tesisatına başlamadan önce kurulum yapılacak alanın vana ve boru geçiş yeri belirlenir. Boruların ve vanaların geçeceği duvarların belirlenmesinin ardından doğalgaz borularının ölçüleri alınır. Ölçüleri alınan borular bir kelepçe yardımı ile sabitlenir. Ardından boruların geçmesi için duvarda açılan delikler alçı ile kapatılır. Ayrıca ana gaz borusunun herhangi bir hasar görmemesi için montaj aşaması darbelere dayanıklı olarak yapılmalıdır.

Doğalgaz Tesisatı Fiyatları

Doğalgaz, bir yakıt olarak ülkemizde oldukça sık tercih edilen bir ısıtma sistemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Doğalgaz tesisatı mutlaka uzman kişiler tarafından yapılmalı ve kaliteli malzemeler kullanılmalıdır. Bu sebeple aradığınız titiz işçilik ve ekonomik fiyatları Üçay Mühendislik’te bulabilirsiniz. Bütçenize en uygun doğalgaz tesisatı fiyatları arasından birini tercih ederek tüm yaşam alanlarınıza doğalgaz tesisatı sağlayabilirsiniz.

Üçay Mühendislik doğalgaz tesisatı hakkında daha fazla bilgi almak için 444 82 29 nolu hattı arayın!