kaskad kazan sistemleri

Kaskad Sistemi Nedir?

Kazan dairesi kurmak masraflı olduğu için tercih edilen kaskad sistemi, aynı zamanda doğalgaz tasarrufu da sağlar. Kaskad sisteminde tüm kombiler birbirine bağlanarak tek bir beyin ile çalışması sağlanır. Bu sistemde ilk olarak ilk kombi çalışır ve su sıcaklık seviyesi istenilen seviyeye gelmezse diğer kombi otomatik olarak devreye girer. Kombi sayısı sistemin büyüklüğüne göre belirlenir. Sistemde gereğinden fazla doğalgaz harcanmaz. Isıtma konvansiyonel kazan sistemleri ile sağlandığında, kaskad kadar detaylı bir sistem olmadığı için gaz sarfiyatı da fazla olur. Konvansiyonel sistemlere göre çok düşük baca gazı sıcaklıkları sayesinde baca kayıpları da minimum seviyededir. Kaskad sisteminde bir arıza olduğunda ısıtma tamamen durmaz ve sistem diğer cihazlarla çalışmaya devam eder.

Kaskad Nedir?

Sitelerde ve çok katlı binalarda kullanılan bir merkezi ısıtma sistemi olan Kaskad sistemi, tek döşeme yoğuşmalı kazan sistemine alternatif bir sistemdir. Tek döşemeli kazan sistemine göre çok daha ekonomik olan bu sistemde, birden fazla yoğuşmalı kombi, kontrol modülü aracılığı ile birbirine bağlanılarak kullanılır.

Kaskad Kazan Ne İşe Yarar?

Kaskad kazanlar, yanma sonucu meydana gelen baca gazı içindeki su buharını yoğunlaştırarak, buharın içinde bulunan suyu, enerjiyi ısıtma sistemine aktarır. Bu sayede aynı miktardaki yakıttan daha fazla enerji elde edilmiş olur. Kaskad kazan, akıllı kumanda panelleri ile kontrol edilir. Anlık ısıtma ihtiyacını takip eden kumanda panelleri, bu ihtiyaca karşılık, çıkış suyu sıcaklığını ve kazan kapasitesini hesaplayarak işletim yapar. Kumanda panelleri kazanları belirli bir sıra mantığına göre işletime alır. Bunun yanı sıra, dış hava sıcaklığını da dikkate alarak ısıtma yükünü hesaplar. Bu sayede tek noktadan sistemin verimli olarak çalışmasını sağlar.

Kaskad Sistemi Fiyatları

Enerji ekonomisi merkezi ısıtma sistemlerinde giderek artan bir önem kazanmıştır. Yeni yönetmelikler ve standartlar ile kullanıcılar, daha verimli ve ekonomik sistemleri tercih etmeleri konusunda bilinçlendirilmektedir. Kaskad sistemi her türlü ısınma ihtiyacına göre ekonomik ve verimli ısıtma çözümleri sunmaktadır. Kaskad sistemleri, az yer kaplaması ile yer sorunu olan binalarda büyük avantaj sağlamaktadır. Kaskad sistemi ilk kurulum maliyeti düşünüldüğünde klasik kazan sistemine göre daha fazladır. Ancak, yoğuşma teknolojisi yüksek enerji tasarrufu sağladığından çok kısa bir sürede bu maliyeti amorti etmektedir. Kaskad sistemi fiyatları konusunda Üçay Mühendislik olarak müşterilerimize en uygun fiyatlarda hizmet vermekteyiz. Firmamızın iletişim bilgilerinden bizlere ulaşarak Kaskad sistemi fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

ÜCRETSİZ KEŞİF FORMU
  • ÜÇAY MÜHENDİSLİK'e ait tüm kampanyalardan telefon ve mail yolu ile haberdar olmak istiyorum