Multi Split Sistem Nedir

Multi Split Sistem Nedir?

Multi Split klimalar bir başka deyiş ile çoklu split anlamına gelir. Split’in Türkçe karşılığı ‘ayrık’ dır. Yani bu da iç ünite ile dış ünitenin ayrı olduğunu belirtir.

Klimalar mono split klima ile multi split klima olarak ayrılır. Mono klimalar bir tek dış ünite ve bir iç ünite sahip olan klimalardır. Multi klimalar ise bir dış üniteye bağlı fakat birden çok split sistemdir. İç ünitelerin tümüm tek dışa üniteye bağlanır. Bu sayede de dış ünitelerin neden olacağı alan sorunu ve görüntü kirliliği önlenmiş olur.

Multi split klima modelleri evlerden spor salonlarına kadar çoğu mekanlarda kullanılır. Multi split klimalarda diğer split klimalarda olduğu gibi duvar türü, kaset türü, kanallı tip klima, yer ve tavan tibi gibi iç ünite alternatifleri mevcuttur. Bir dış üniteye ise 8 tane iç ünitenin bağlanabilmesini sağlayan multi split klima modelleri ortamlarda kusursuz bir iklimlendirme tecrübesi yaşatmaktadır. Klima sistemleri hakkında detaylı bilgi almak için klima ısıtma sistemleri sayfamızı ziyaret edin.

Multi Split Klimalar Nasıl Çalışır?

Multi Split klimalar tek bir üniteden denetim ile ortamların iklimlendirilmesini sağlayan bu klimalar, temel olarak iç ve dış üniteler ile split klimaların çalışma mantığına sahiptirler.

Multi split klimalar son zamanlarda A sınıf performans sağlarken bir dış üniteye sahip olmasından dolayı sessiz çalışmaktadır. Ani elektrik kesintileri sonrasında yeniden kendi kendine çalışmaya başlaması ve herhangi bir hasara uğramaması multi split klima özelliklerinden bir diğeridir.

Multi Split Klimalarının Özellikleri Nelerdir?

  • Bir dış üniteye sahip yapısı ile birlikte aynı anda birden çok klima yönetim sistemi sunar.
  • Alanın büyük ve küçüklüğüne uygun bir şekilde modüler yaklaşım ve çözümler sunar.
  • Sistemi kat ve bölge açısından entegre etme fırsatı sağlar.
  • Yüksek performansı ile birlikte iç mekan ses düzeyi koşullarının karşılanmasını sağlar.

Multi Split Klimalar Nerelerde Kullanılır?

Multi split klimalar genel olarak duvar, salon, tavan ve kaset tipi klima modellerinde kullanılır. Multi split klimalar daha çok mekan ve birden fazla alanın iklimlendirilmesi için kullanılır. Tek bir dış ünite ile aynı anda farklı yerlerin havasını değiştirebilir.

ÜCRETSİZ KEŞİF FORMU
  • ÜÇAY MÜHENDİSLİK'e ait tüm kampanyalardan telefon ve mail yolu ile haberdar olmak istiyorum