en uygun jeneratör

En Uygun Jeneratör

İŞYERİM VE EVİM İÇİN EN UYGUN JENERATÖR

Elektriklerin kesilmesi ile birlikte çalışmaya başlayan ve kullanım alanına göre kimi zaman hayat kurtarıcı olan jenaratörler, farklı çalışma modelleri ve güç tipleri ile ihtiyaçlara yanıt verir. Günümüzde pek çok alanda kullanılan jeneratörler, aldıkları enerjiyi elektrik enerjisine dönüştürerek hayata kolaylık katar. Jeneratör için yakıt tüketimi, kullanılan alan, kullanım süresi ve jeneratör türüne göre farklıdır. Genellikle benzinli modellerin kullanıldığı jeneratörlerde akü ile çalışan türler de vardır. Ofis ve evlerde kullanılabilen jeneratör türleri, otel, yurt, hastane ve diğer büyük işletmeler gibi kesintisiz elektriğe ihtiyaç duyulan alanlarda kullanılır.

En Çok Tercih Edilen Jeneratör Çeşitleri

Genellikle jeneratörler iki zamanlı ve dört zamanlı olarak ayrılır. bunların dışında benzinli, çanta tipi, dijital benzin, akülü jeneratör ve benzinli marşlı jeneratörler olmak üzere farklı çeşitler de vardır. Bu çeşitler arasından kullanım alanına en uygun olan model ve özellikle enerji türünü karşılayabilecek modellere yönelmek gereklidir. Ayrıca jeneratörün teknik özelliklerini değerlendirmek ve bütçe dostu fiyatların tercih edilmesi gerekir.

Ev için jeneratörler olduğu gibi ofis ve iş yerleri için de jeneratör modelleri vardır. Ev tipi jeneratörler nispeten daha küçük boyutlardadır. Çünkü evdeki elektrikli eşyaları çalıştıracak kadar yeterli bir güce sahip olmalıdır. İş yerinde kullanılacak olan jeneratörlerin ise büyüklük, ağırlık, tank kapasitesi ve hatta gürültü seviyesine bile dikkat edilmesi gerekir. Konumlandırılacağı yerin boyutlarına uygun şekilde seçilen bir jeneratörün kullanılması çok daha ekonomiktir. Kullanım mekânına uygun olmayan bir jeneratör faydadan çok zarar getirir.

Genellikle şehir merkezindeki konutlarda jeneratör ihtiyacı daha az olsa da daha çok yazlık ve müstakil evlerde jeneratör kullanılması gerekir. Bu tür evlerin bahçe ve teras gibi alanlarına yerleştirilebilecek ev tipi jeneratörler muhtemel bir elektrik kesintisi halinde devreye girerek tüm evin elektrik ihtiyacını karşılayabilir. Bu konuda evde bulunan elektrikli ev aletlerinin tüketim kapasitesine dikkat edilmesi gerekir. Böylece daha güçlü ya da normal bir enerji üretecek uygun jeneratörler seçilebilir. Örneğin, güçlü bir dizel jeneratör hem aydınlatma, hem de ısıtma / soğutma gibi işlemler için rahatlıkla kullanılabilir.

ÜCRETSİZ KEŞİF FORMU
  • ÜÇAY MÜHENDİSLİK'e ait tüm kampanyalardan telefon ve mail yolu ile haberdar olmak istiyorum