sıcak su kazanları

Sıcak Su Kazanları

Sıcak su elde etmek için tasarlanmış ve tesisat alanın da kullanılan kazanlardır. Sıcak su kazanları, içinde buhar veya diğer sıcak akışkanların üretilmesi için su veya diğer akışkanların basınç altında ısıtıldığı kapalı bir kaptır.

Sıcak Su Kazanları Hakkında Önemli Bilgiler

Bir sıcak su kazanı boyutlandırırken, sistemin maksimum saatlik yükünü taşıyabilecek kapasiteye sahip olmalıdır. Kapatma ve bakım sırasında kazanın çalışması işletme için önemliyse birden fazla kazan kullanımında fayda olabilir. Kazan tesisatı, her zaman yeterli güvenliği sağlamak için tam otomatik kontrollerle donatılmalıdır. Sistemdeki tüm donanım, en azından izin verilen maksimum çalışma basıncına uygun olarak derecelendirilmelidir. Yani sıcak su kazanlarının standartlara göre üretilip standartlara göre kurulumunun yapılması gerekmektedir.

Kazanlar temiz hava ve havalandırma gerektirir ve her ikisinin de sağlanabileceği alanlara monte edilmelidir. Kapalı odalarda iken hava transferinde kalıcı açıklıklar sağlanmalıdır. Düzgün bir hareket elde etmek için havalandırma delikleri ve çekme tertibatı gerekebilir. Kazan ateşlendiğinde uygun havayı sağlamak için havalandırma sistemi kazana bağlanmalıdır. Personel için uygun güvenliği sağlamak için giriş ve çıkış için en az iki kapı önerilir.

Sıcak su kazanları donmuş havalarda uzun süreler boyunca kullanılmadığında, kazan tesisatına zarar vermemek için sistem boşaltılmalıdır.

Kazan Türleri

  • Sıcak Su Kazanı

Bir sıcak su kazanı, suyu ısıtmak için kullanılan, ateşlenmiş veya fırınlanmamış bir basınçlı kaptır. Sınıflandırılabilirler: düşük basınçlı kazan, yüksek basınçlı veya sıcaklık güç kazanı veya çeşitli kodlara bağlı olarak minyatür kazan.

  • Buhar Kazanı

Bir buhar kazanı, ısı uygulayarak buhar oluşturmak için kullanılan, ateşlemeli veya fırınlanmamış kapalı bir basınçlı kaptır. Sınıflandırılabilirler: çeşitli kodlara bağlı olarak düşük basınçlı kazan, yüksek basınçlı veya elektrikli kazan, küçük elektrikli kazan veya minyatür kazan.

  • Su Isıtıcı

Bir su ısıtıcısı, su kaynağını ısıtmak için tasarlanmıştır ve sıcaklığı en fazla 210 ° ile sınırlamak için otomatik kontrollere sahiptir.

 

ÜCRETSİZ KEŞİF FORMU
  • ÜÇAY MÜHENDİSLİK'e ait tüm kampanyalardan telefon ve mail yolu ile haberdar olmak istiyorum