Doğalgaz Faturası Nasıl Ödenir?

Doğalgaz Faturası Nasıl Ödenir?

Doğalgaz faturalarını ödemenin pek çok yolu vardır:

  • ilgili doğalgaz şirketlerine giderek
  • e-Devlet sistemi üzerinden
  • anlaşmalı bankaların internet ve mobil bankacılığından
  • ATM’lerden

Ayrıca, kredi kartı ya da banka kartınız ile de doğalgaz faturanızı ödeyebilirsiniz. Doğalgaz faturasında yazan terimleri daha net anlamak için doğalgaz faturasında yazan terimler yazımızı ziyaret edin.

İlgili Firmanın İnternet Sitesinden Doğalgaz Faturası Nasıl Ödenir?

Doğalgaz sağlayıcısı firmanın resmi internet sitesine giriş yaparak sistemde istenen bilgiler doğrultusunda, doğalgaz abone numaranız ve T.C. Kimlik numaranız ile doğalgaz faturanızı sorgulayabilir ve buradan kredi kartınız veya hesap kartınız ile ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

Doğalgaz Yetkili Gişesinden Doğalgaz Faturası Nasıl Ödenir?

Doğalgaz faturasını ödemek için başvurulabilecek bir başka seçenek de doğalgaz alınan firmanın ödeme almakla yetkili olan bayisine gidilerek ödeme yapılmasıdır. Bu doğrultuda, faturayı ödeyecek kişi öncelikle herhangi bir ödeme noktasına giderek fatura bilgileri ile ödemesini gerçekleştirebilir.

Otomatik Ödeme Talimatı ile Doğalgaz Faturası Nasıl Ödenir?

Doğalgaz faturasını ödemek için doğalgaz firması ile anlaşması bulunan bankaya otomatik olarak talimat da verilebilmektedir. Bu amaçla ödeme yapmak isteyen kişi hesabının olduğu bankaya giderek her aya düzenli olarak ödeme yapılmasını talep eder veya bankasının mobil uygulamasından da bu işlemi gerçekleştirebilir. Böylece verilmiş olan otomatik ödeme talimatı doğrultusunda banka tarafından doğalgaz abonesinin hesabı üzerinden her ay düzenli olarak faturasını ödenir.

Anlaşmalı Bankalardan Doğalgaz Faturası Nasıl Ödenir?

Doğalgaz şirketi ile anlaşmalı olan bankalar üzerinden de ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu amaçla anlaşmalı bankaların internet şubeleri, mobil şubeleri veya ATM’leri üzerinden ödeme yapılabilmektedir.

ÜCRETSİZ KEŞİF FORMU
  • ÜÇAY MÜHENDİSLİK'e ait tüm kampanyalardan telefon ve mail yolu ile haberdar olmak istiyorum