Ar-Ge & Teknoloji

Bilim insanı Arşimet’in tüm dünyaca bilinen meşhur ünlemi “Buldum!” ifadesinden yola çıkılarak ismini alan “Evrekaa” Ar-Ge merkezi, Üçay Mühendislik A.Ş. ‘ye bağlı olarak kurulmuştur.

Yerinde Ar-Ge olma özelliğini taşıyan merkez, 20 Milyon TL’lık başlangıç yatırımı ile Üçay Mühendislik öz sermayesinden doğmuş, futüristik bir mimari anlayış ile tasarlanmıştır.

Arı Peteği ve İletişim Bağlantıları

Amblemimizdeki ‘Arı Peteği’ çalışma ve yeni projeler oluşturma azmimizi, içinde yer alan ‘Bağlantı’ simgeleri ise farklı disiplinlerde çalışan tüm bilim insanları ile bağlantıda olma, bilgiyi paylaşma ve geliştirme arzumuzu yansıtmaktadır.

Vizyonumuz

Mühendislik ve yazılım teknolojilerinin birleştirildiği, enerjide verimliliği artırıp dışa bağımlılığı azaltacak, katma değeri yüksek patentli, yerli ve milli ürünler ortaya koyarak ülkemiz ve dünya için sürdürülebilir çözümler ortaya çıkarmak ana vizyonumuzu oluşturmaktadır.

Misyonumuz

Ar-Ge kapsamında ortaya çıkaracağımız yeni mühendislik çözümlerimiz ve enerjide verimliliği artıracak inovatif yazılım teknolojisi ürünlerin ticarileştirilerek tüm dünyada kullanılabilir hale getirilmesini sağlayarak ülke ekonomimize katma değeri yüksek girdiler sağlamak ana misyonumuzu oluşturmaktadır.

 

AR-GE Merkezi Projelerimiz

Elaris Araç Şarj Operatörlüğü Projesi.( yazılım ve üretim )

ZeroHouse Projesi

Akıllı Ev Sistemleri ve Verimlilik Projesi

Güneş Panelleri için Güneş Takip Sistemi Projesi