Bireysel Isıtma Sistemi

Bireysel ısıtma sistemleri herhangi bir merkezi sisteme bağımlı olmayan ve dairenin içerisindeki kişiler tarafından kontrol edilebilen ısıtma sistemlerine denmektedir. Bu sistemlerin bireysel olarak adlandırılmalarının sebebi bireysel olarak kullanım sağlamaları ve herhangi üçüncü kişinin kullanım yapamamasıdır.

Bu şekilde olan sistemler özellikle ısınmayı kendi kontrol etmek isteyen kişiler için idealdir. Bireysel ısıtma sistemleri için gereken şey bir kombidir. Kombiler yoğuşmalı veya konvansiyonel olarak ikiye ayrılırlar. Bu kombilerin kullanım amaçları hemen hemen aynı olmakla birlikte teknikleri biraz farklıdır.

Kombi kullanımı hem ısınma ihtiyacını hem de sıcak su ihtiyacını karşılaması adına oldukça mantıklı bir ısıtma sistemi olarak ortaya çıkmaktadır. Hem ısınma hem de sıcak su ihtiyacınızı karşılaması sebebiyle kombi dışında başka bir sisteme ihtiyaç duyulmaması da kombi kullanımını popüler hale getirmiştir.

Bireysel Isıtmanın Faydaları

Bireysel ısıtma kontrolü ele almak isteyenler için oldukça faydalıdır. İstenilen sıcaklıkta istenilen zamanda ısınma ihtiyacını veya sıcak su ihtiyacını sağlama açısından mantıklıdır. Kombilerin bakımları da yıllık olarak yapıldıklarından arıza problemi çok nadir yaşanır. Özellikle evde olunmadığı zamanlar evi ısıtmaya gerek duyulmaz ve enerji tasarrufu sağlanır, rahat bir şekilde kontrol sağlanır.

Bireysel Isıtma Sistemleri Avantajları Nelerdir?

Bina sakinleri birbirlerinden bağımsız olarak ısınmalarını sağlayabilir, tüm sistemi kendi yaşam koşullarına göre ayarlayabilir. Cihaz seçimi, cihaz markası gibi tercihler tamamen daire sakinlerine aittir. Her kullanıcı faturalarından kendisi sorumludur. Dolayısıyla ısınma sisteminden faydalanmadıkları durumda merkezi sistemlerdeki gibi site yönetimince belirlenen düzenli ya da her ay dairelere pay edilen tutarı ödemek zorunda kalmazlar.

Bireysel Isıtma Sistemleri Nasıl Yaptırılır?

Konutlarda ısıtma ve sıcak su temini için ısı üretimi, dağıtımı ve tüketiminin aynı bağımsız bölüm içerisinde yapılmasıyla oluşturulur.

Bireysel Isıtma Sistemleri Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Öncelikle uzmanlarımız tarafından evinizde bir keşif yapılarak ısıtma alanına göre dairenizin ısı ihtiyacı belirlenir. Isı ihtiyacı belirlendikten sonra ise uygun cihaz (kombi) seçimi yapılarak fiyatlandırma yapılır.