doğalgazlı ıstma sistemleri

Doğalgazlı Isıtma Sistemleri Nelerdir?

Isıtma işleminin gerçekleştirilebilmesi için son yıllarda kullanılan en uygun fiyatlı ve en avantajlı yakıt doğalgazdır. Bu işlev doğalgaz sistemleri ile gerçekleştirilebilmektedir. Doğalgaz, diğer yakıt sistemleri gibi kullanım gerçekleştirmek için belirli cihazlara ihtiyaç duymaktadır. Bu cihazlar, doğalgazı belirli bir sistem üzerinden aldıktan sonra ısıtma işlemi gerçekleştirmek için özel olarak üretilirler.

Üçay Mühendislik olarak sunduğumuz doğalgaz hizmetleri sırasında bu sistemleri ev, iş yeri veya apartman gibi yapılarda uyguluyoruz. Doğalgaz ile ısınma işlemleri gerçekleştirilmesi için kullanılan sistemler arasında ülkemizde en yaygın cihaz kombi olarak bilinmektedir. Konut ve iş yeri gibi alanlarda kullanılan kombi cihazları, doğalgaz bağlantısı, su ve elektrik tesisatı üzerinden aldığı enerji sayesinde su ısıtması gerçekleştirir.

Kombi, kendi tesisatı içerisinde ısıtmış olduğu suyu sirkülasyon yapısıyla kalorifer tesisatına ulaştırır. Bu sayede ortamda genel ısıtma işlemini oluşturur. Genellikle firmamızın konutlarda uyguladığı ısıtma sistemleri arasında doğalgaz için kombi tesisatları kurulması bulunmaktadır. Kombi gibi genel bir ısıtma oluşturmasa da yine doğalgaz ile ısıtma gerçekleştirmek için doğalgaz sobası da kullanılabilir.

Doğalgaz sobasının kullanılması için yine ev ortamında doğalgaz tesisatı uygulanması gerekmektedir. Bu tesisat ana bağlantı noktasından konuta kadar ulaşan çelik doğalgaz borusu sayesinde uygulanmaktadır. Boru tesisatı üzerinden eve ulaşan doğalgaz, sabit bir noktada kurulmuş olan doğalgaz sobasına kadar iletilir. Bu sayede soba, eski tüp gaz sobaları gibi benzer bir yapı ile doğalgaz kullanımı gerçekleştirerek bulunduğu ortamı ısıtır.

Doğalgazlı Isıtma Sistemleri Ne Kadar Hesaplıdır?

Doğalgaz ile ısıtma gerçekleştirmek için kullanılabilecek sistemlerden birisi de merkezi sistem kaloriferdir. Eski kömürlü kalorifer sistemlerine göre yeni bir sistem olan doğalgazlı merkezi kaloriferler, kazan ve brülör sistemleri sayesinde doğalgazın yakılmasını ve bütün bina kalorifer sisteminde aynı ısıtma suyunun dolaşmasını sağlar. Özellikle büyük yapılarda ortak kullanım sayesinde daha ekonomik ve avantajlı olduğu için firmamız tarafından çoğu zaman uygulanmaktadır.

Firmamız tarafından sunulan doğalgaz hizmetleri sırasında müşterilerimiz doğalgaz fiyatları konusunda karşılaştırma yaparak, bu ısıtma sistemlerinden birisini seçmektedir. Çünkü her ısıtma sistemi kendi yapısı gereği farklı bir doğalgaz sarfiyatı gerçekleştirir. Kombi, merkezi kalorifer sistemi veya doğalgaz sobası gibi ısıtma sistemleri aynı metrekareye sahip alanlar üzerinde karşılaştırılsa da ısıtma oluşturmak için farklı miktarlarda doğalgaz kullanır. Çünkü bu sistemler yapıları gereği kazan genişliği, baca kullanımı, su sarfiyatı veya elektrik sarfiyatı ile orantılı olarak doğalgaz sarf etmektedir.

ÜCRETSİZ KEŞİF FORMU
  • ÜÇAY MÜHENDİSLİK'e ait tüm kampanyalardan telefon ve mail yolu ile haberdar olmak istiyorum