En İyi Radyatör Petek Modeli

En İyi Radyatör Petek Modeli Hangisi?

Bize soracak olursanız, pek çok değişik marka ve modelde radyatör petek mevcuttur. Fakat biz en iyi radyatör modeli olarak alüminyum radyatörleri önermekteyiz. Alüminyum radyatörler çok daha fazla ısı performansı ve yakıt tasarrufu sunduğu gibi döküm radyatörlere nazaran monte edilmesi ve bakımı çok daha kolay olan radyatör türüdür. Ancak şöyle ki alüminyum radyatör fiyatları performansı ile doğru orantılı olarak biraz pahalıdır.

Radyatör Nedir?

Radyatörler, tesisat borularında sıcak suyun mekânın içerisinde dolaşarak ısı yayması dolayısı ile kullan tesisat donanımları arasında yer almaktadır. Kombi veya kazanın pompalamış olduğu sıcak su, tesisat boruları içerisinde ilerleyerek radyatörlere ulaşır. Radyatörler de sıcak suyun oluşturduğu ısıyı ortama yayarak ısıtma sağlar.

Radyatör Petek Modelleri Nedir?

Radyatörler kullanılacak alana ve malzemesine göre farklılık göstermektedir. Radyatör petek modelleri şunlardır;

 • Döküm Radyatör
 • Alüminyum Radyatör
 • Panel Radyatör
 • Dizayn Radyatör

Radyatör Peteği Seçilirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Radyatör seçerken yalnızca fiyat ve performans açısından bakmamanız gerekir. Bir radyatör seçerken şu özelliklere bakmanız daha doğru bir seçim yapmanızı sağlayacaktır.

Alacağınız radyatörün fiyatı uygun olmalıdır.

Seçeceğiniz radyatörün ısı yalıtımının iyi olması gerekmektedir. Yani ısıyı dışarı vermemesi önemlidir.

Aldığınız radyatörün garantisinin olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Radyatör ile ilgili bir sıkıntı yaşandığı zaman bir servisi olmalıdır. Bundan dolayı şikayetinizi belirteceğiniz bir servisinin olması gerekmektedir.

Döküm Radyatör mü Panel Radyatör mü?

 • Panel radyatörler sac ve alüminyum gibi materyallerden oluştuğundan dolayı ortama ısıyı döküm radyatörlerden daha hızlı bir şekilde yayarlar.
 • Panel radyatörlerin ısı geçirgenliğinden dolayı yakıt tasarrufu sağlar ve bu sayede de faturaların az gelmesini sağlar.
 • Panel radyatörler döküm radyatörlere nazaran daha hafif bir radyatör türüdür. Böylelikle de kurulumu ve taşınması da oldukça kolay yapılmaktadır.
 • Döküm radyatörlerin devir daimi çok daha yavaştır. Bu özelliği nedeni ile de panel radyatörlere nazaran çok daha çabuk bir şekilde kirlenir. Bundan dolayı da düzenli bir şekilde radyatör peteklerinin temizliğinin yapılması gerekmektedir.
 • Panel radyatör peteklerinin dekoratif yapısı sayesinde de evinize çok daha hoş bir görüntü sağlayacaktır.
 • Panel daha konforlu ve estetiktir.

Bu özelliklere baktığımız takdirde görüyoruz ki, panel radyatörler döküm peteklere nazaran çok daha avantajlıdır ve özellikleri nedeniyle de tercih edilmesi gereken bir radyatör türüdür.

ÜCRETSİZ KEŞİF FORMU
 • ÜÇAY MÜHENDİSLİK'e ait tüm kampanyalardan telefon ve mail yolu ile haberdar olmak istiyorum