kombi bakımının fayaları

Kombi Bakımının Faydaları

Kombi bakım ve tamir ustaları yıl boyunca yoğun bir şekilde çalışan kombilerin kış aylarında da sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam edebilmesi için yıllık periyodik bakımının kış gelmeden yapılmasını öneriyor. Kombilerin sorunsuz ve yüksek performansta çalışması ve faturadan tasarruf etmesi için yıllık bakımların geciktirilmeden mutlaka yapılması gerekiyor.

Kombi Nedir?

Doğalgaz kullanımı ve sıcak su ihtiyaçlarının sağlanması için yaşam alanlarında kurulan kombi tesisatı ülkemizde oldukça sık tercih edilen bir ısınma sistemidir. Kombi markaları ne olursa olsun ekonomik ve güvenilir bir ısıtma sağlayan bu cihazlar küçük ölçekli alanlarda oldukça etkilidir. Cihaz ebatlarının küçük olması ve çok yer kaplamaması ise sık tercih edilme nedenlerinden biridir.

Kombi Bakımı Nasıl Yapılır?

Kombi bakımı basit bir işlem olarak görülse de bakım ve onarım işlemi mutlaka alanında uzman kişilerce yapılmalıdır. Bu konuya dikkat etmek yaşanacak olası sorunların azalmasına da yardımcı olacaktır. Kombi bakım işleminin basamakları ise şu şekildedir;

  1. İlk önce kombideki mevcut su boşaltılır.
  2. Genleşme tankı havasının ölçümü yapılır, brülör temizlenir.
  3. Yanma haznesi temizlenir, ateşleme iyonizasyon elektrodu kontrol edilir.
  4. Üç yollu vana ve fanlar temizlenir, gaz ayar kontrolleri sağlanır.

Mevcut arızalar uzman ekip tarafından tespit edilir ve gerekli işlemler uygulanır. Kombi bakımı ve teknikleri konusunda daha detaylı bilgi almak için, Kombi Bakım Yöntemleri başlıklı sayfamızı ziyaret edin.

Kombi Bakımının Faydaları Nelerdir?

İstenilen verimi alabilmek ve tasarruf edebilmek için mutlaka yaptırılması gereken kombi bakımı eğer düzenli periyotlarla yapılırsa kış aylarında sorun çıkarma riskini de en aza indirir. Kış aylarında ortaya çıkabilecek herhangi bir sorunun önceden tespit edilmesi, daha sonrasında can sıkıcı durumların engellenmesini ve kombinin uzun ömürlü olmasını sağlar. Eğer gerektiği durumlarda kombi bakımı yapılmazsa, kullanıcılar kış aylarında istedikleri verimi alamaz ve kışın ortaya çıkabilecek bir sorunda zor durumda kalabilirler. Bakımsızlık sebebiyle cihazla oluşan masraf artar hatta sorunların tespiti bile yapılamayacak duruma gelir. Kış dönemine denk gelen arızalar, servislerin yoğun olmasından kaynaklı olarak müdahaleyi geciktirebilir ve kullanıcıları mağdur edebilir.

ÜCRETSİZ KEŞİF FORMU
  • ÜÇAY MÜHENDİSLİK'e ait tüm kampanyalardan telefon ve mail yolu ile haberdar olmak istiyorum