Kombi Montajı Nasıl Yapılır?

Kombi Montajı Nasıl Yapılır?

Kombi satın aldıktan sonraki süreç kombi montajıdır. Kombi montajı kombinin kullanım seviyesini belirler. Mesela kombilerinizin ıslak bir duvara montaj edilmesi cihazınızın zarar görmesine neden olabilir. Kombi montajı yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar şunlardır:

  • kombinin nereye montaj edileceği
  • bağlantılarının doğru yapılması
  • montajı yapılan yerdeki nem oranı ve eğimi

Önce kombi tesisatı hakkında detaylı bilgi almak ve hizmetimizden yararlanmak için kombi tesisatı sayfamızı ziyaret edin.

Kombi Nereye Monte Edilmelidir?

  • Kombinin monte edileceği yerde patlayıcı madde bulunmamalıdır.
  • Doğalgaz tesisatının gereken bütün testleri uygun bir şekilde yapılmış olmalıdır.
  • Monte edilecek yer sıcaklığa, ateşe dayanıklı bir zemin olmalıdır.
  • Balkona monte edilen kombilerin kenarlarında en az 10 cm boşluk bırakılmalıdır.
  • Isıtıcı aletlerin yanına veya üstüne monte edilmemelidir.
  • Binaların ortak kullanım alanlarına monte edilmemelidir.

Kombi Montajını Kim Yapar?

Kombi montajını kombiyi satın aldığınız firmaya veya doğalgaz-kombi satış hizmeti veren firmalara yaptırılmalıdır. Doğalgaz firmaları hakkında detaylı bilgi almak için doğalgaz firmaları yazımızı ziyaret edin.

Kombi İlk Çalıştırmada Kaç Derecede Olmalı?

Kombilerde kullanılması gereken ısı değerleri, ısıtılacak mekânın büyüklüğüne ve yerine bağlı olarak farklılık gösterebilir. Fakat koridor ve hol gibi bölümlerin yaklaşık olarak 15 derece sıcaklıkta olması gerekirken, oturma odası, yatak odası ve mutfak gibi bölümlerin de 20-22 derece arasında bir sıcaklığa sahip olması gerekmektedir.

Kombi sıcak su ayarları için de olması gereken sıcaklık yaklaşık olarak 60 derece olmalıdır. Bu sıcaklığın mekâna sağladığı sıcak su değeri de ortalama 20 derece olacaktır.

İnternetten Alınan Kombinin Montajı Nasıl Yapılır?

Satın aldığınız kombinin montaj işlemi uzman firmalar tarafından yapılmalıdır. Kombi, kutusundan çıkacak olan askı konsolu ile birlikte duvara monte edilir. Sonrasında kalorifer tesisatına ve sıcak su tesisatına kombi seti ile birlikte bağlantıları yapılır.

Doğalgaz flexi ve gaz tesisatına bağlantıları yapıldıktan sonra atık gaz borusu montajı yapılır. Ancak yoğuşmalı kombilerde dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır: Bunlardan ilki bacasının %3 eğimle yukarı doğru meyilli monte edilmesi gerektiğidir. Bir diğer nokta da yoğuşma gider hattının bağlantı noktasıdır. Bu gider hattı kapalı bir gidere uygun bir şekilde bağlanması gerekmektedir. Bütün bu işlemler ortalama 2-3 saat sürmektedir.

ÜCRETSİZ KEŞİF FORMU
  • ÜÇAY MÜHENDİSLİK'e ait tüm kampanyalardan telefon ve mail yolu ile haberdar olmak istiyorum