radyatör tesisatı ve fiyatları

Radyatör Tesisatı Nedir?

Radyatör tesisatı, merkezi ısıtma sistemlerinde en fazla kullanılan cihazlardandır. Kombi merkezli çalışan ve evin farklı odalarındaki peteklere ısı dağılımı yapılan bir sistemdir. Doğru bir şekilde ısınmak ve güvenlik açısından da sistemin doğru kurulması gerekir. Radyatör tesisatı fiyatları oldukça ciddi rakamlara mal olduğu için bu noktada alınan hizmetin güvenilir ve kaliteli olması gerekir. Radyatör tesisatı döşenirken en çok dikkat edilmesi gereken nokta, boruların gidiş yönüdür.

Tesisat yönü belirlenirken, boruların mümkün olduğunca kısa ve az dönüşlü bir şekilde yapılmasına dikkat etmek gerekir. Bu noktaya dikkat edilmesi halinde ısı kaybı yaşanmaz ve tasarruf artar. Ayrıca kullanıcıların da radyatörlerden yüksek verim elde edebilmesi için, önlerine veya üzerlerine dekoratif amaçlı hiçbir şey koymamalı, radyatörleri perde ile kapatmamalıdır. Isınma sorunu yaşayan kullanıcılar, radyatörlerin düzenli olarak bakım ve temizliğini yaptırmaları gerekir.

Radyatör Çeşitleri Nelerdir?

Radyatörleri, döküm, çelik, panel ve alüminyum olarak dört ana grupta incelenir. Radyatör tesisatı döşenirken bazı kriterleri dikkate almak gerekir. En uzun ömürlü radyatörler döküm radyatörlerdir. En ucuz radyatörler ise dilimli çelik radyatörlerdir. Döküm radyatörler ağır oldukları için montaj aşamasında diğer radyatörlere göre dezavantajlıdır. Estetik olarak panel radyatörler seçilmektedir. Dilimli çelik radyatörlerde su hacmi fazla olduğu için geç ısınırlar ancak geç soğurlar.

  • Döküm radyatör; dilimli olarak imal edilen döküm radyatörler, aşınmaya dayanıklı yapılarından dolayı yıllarca güvenle kullanılabilirler.
  • Dilimli çelik radyatör; döküm radyatörlere göre daha hafif aynı zamanda daha ucuz olan dilimli çelik radyatörler, aşınmaya da daha az dayanıklıdırlar. En fazla su hacmi olan radyatörlerdir.
  • Panel radyatör; bu tip radyatörler düz levhalardan üretilebildiği gibi dalgalı levhalardan da üretilebilirler. Bu tip radyatörlerin ömrü, döküm radyatörlere göre çok daha kısadır.
  • Alüminyum radyatör; bu tip radyatörlerin su hacmi az olmasına karşın, en fazla ısınma yüzeyine sahip radyatör çeşididir.

Üçay Mühendislik Radyatör Tesisatı

Radyatör tesisatı ve doğalgaz tesisatı yapım işleri uzmanlık gerektiren işlerdendir. Piyasada birçok ehliyetsiz ve tecrübesiz firma bulunmaktadır. Üçay Mühendislik olarak biz İstanbul radyatör tesisatı işleri ve doğalgaz tesisatı konusunda deneyimli ekibimizle sizlere en güvenilir adres olarak hizmet vermekteyiz.

Firmamız bünyesinde bulunan mühendislerimiz ile konutunuzda ya da iş yerinizde gerekli etüt ve projelendirmeyi yaparak, tecrübeli ustalarımızla radyatör ve doğalgaz tesisatlarını uygun fiyat garantisi ile gerçekleştirmekteyiz. Üçay Mühendislik olarak, kombiden başlayarak, kalorifer tesisatının radyatörlere çekilmesi, mutfak ve banyodan sıcak-soğuk su hattının alınıp kombiye bağlanması, kombi ve radyatörün montajı güvenli bir şekilde yapılır.

 

ÜCRETSİZ KEŞİF FORMU
  • ÜÇAY MÜHENDİSLİK'e ait tüm kampanyalardan telefon ve mail yolu ile haberdar olmak istiyorum